UUJ1A222MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 2200uF 16x16.5 20%
product image
UUJ1A222MNL1MS Picture
SeekIC No. : 00752867 Detail
UUJ1A222MNL1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 2200uF 16x16.5 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUJ1A222MNL1MS
Quick Details
Capacitance : 2200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 16 mm Dia. x 16.5 mm L x 19.1 mm H Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Capacitance : 2200 uF
Tolerance : 20 %
Dimensions : 16 mm Dia. x 16.5 mm L x 19.1 mm H