UUJ1A472MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 4700uF 18x21.5 20%
product image
UUJ1A472MNL1MS Picture
SeekIC No. : 00754422 Detail
UUJ1A472MNL1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 4700uF 18x21.5 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUJ1A472MNL1MS
Quick Details
Capacitance : 4700 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 18 mm Dia. x 21.5 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 4700 uF
Dimensions : 18 mm Dia. x 21.5 mm L