UWT1A101MCR1GB
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD
product image
UWT1A101MCR1GB Picture
SeekIC No. : 00758264 Detail
UWT1A101MCR1GB: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UWT1A101MCR1GB
Mfg:
Nichicon
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.4 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 100 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.4 mm L