V1000LA160CP
RADIAL VARISTOR 20MM
product image
V1000LA160CP Picture
SeekIC No. : 003005187 Detail
V1000LA160CP: RADIAL VARISTOR 20MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V1000LA160CP
Quick Details
Series: C-III Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 1800V (1.8kV) Number of Bits : 5
Current-Surge: 7kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 1000VAC Maximum DC Volts: -
Energy: 530J
Description
Number of Circuits: 1
Maximum DC Volts: -
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 20mm
Series: C-III
Current-Surge: 7kA
Varistor Voltage: 1800V (1.8kV)
Maximum AC Volts: 1000VAC