V1000LT80A
VARISTOR 1000V 14MM CRIMPED T/R
product image
V1000LT80A Picture
SeekIC No. : 004539496 Detail
V1000LT80A: VARISTOR 1000V 14MM CRIMPED T/R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V1000LT80A
Mfg:
Littelfuse Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationV1000LT80A
Maximum AC Volts1000Vrms
Maximum DC Volts1200VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage1800V (1.8kV)