V100MT4B
Varistors 100V 100pF
product image
V100MT4B Picture
SeekIC No. : 00704776 Detail
V100MT4B: Varistors 100V 100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V100MT4B
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 81 V
Voltage Rating AC : 60 V Clamping Voltage : 185 V
Diameter : 3 mm Peak Surge Current : 40 A
Capacitance : 100 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Product : MOV
Mounting : Radial
Capacitance : 100 pF
Voltage Rating AC : 60 V
Peak Surge Current : 40 A
Voltage Rating DC : 81 V
Diameter : 3 mm
Clamping Voltage : 185 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV100MT4B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts60VAC
Maximum DC Volts81VDC
Current-Surge40A
Package / CaseAxial
Varistor Voltage100V