V12P10HE3/86A
Schottky (Diodes & Rectifiers) 12 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
product image
V12P10HE3/86A Picture
SeekIC No. : 00192463 Detail
V12P10HE3/86A: Schottky (Diodes & Rectifiers) 12 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V12P10HE3/86A
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Continuous Current : 12 A Max Surge Current : 200 A
Configuration : Single Dual Anode Forward Voltage Drop : 0.7 V
Max Surge Current : 200 A
Package / Case : SMPC (TO-277A)
Peak Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Single Dual Anode
Forward Continuous Current : 12 A
Forward Voltage Drop : 0.7 V