V12P10-E3/86A
Schottky (Diodes & Rectifiers) 12 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
product image
V12P10-E3/86A Picture
SeekIC No. : 00192624 Detail
V12P10-E3/86A: Schottky (Diodes & Rectifiers) 12 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V12P10-E3/86A
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Continuous Current : 12 A Max Surge Current : 200 A
Configuration : Single Dual Anode Forward Voltage Drop : 0.7 V
Maximum Reverse Leakage Current : 250 uA Operating Temperature Range : - 40 C to + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SMPC (TO-277A)
Packaging : Reel
Description
Recovery Time :
Maximum Power Dissipation :
Maximum Reverse Leakage Current : 250 uA
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Product : Schottky Rectifiers
Operating Temperature Range : - 40 C to + 150 C
Max Surge Current : 200 A
Package / Case : SMPC (TO-277A)
Peak Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Single Dual Anode
Forward Continuous Current : 12 A
Forward Voltage Drop : 0.7 V