V131BA60
Varistors 50kA 130V 20000pF
product image
V131BA60 Picture
SeekIC No. : 00699878 Detail
V131BA60: Varistors 50kA 130V 20000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V131BA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 175 V Voltage Rating AC : 130 V
Clamping Voltage : 340 V Peak Surge Current : 50 KA
Capacitance : 20000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Peak Surge Current : 50 KA
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating AC : 130 V
Voltage Rating DC : 175 V
Capacitance : 20000 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV131BA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge50kA
Package / CaseChassis Mount
Varistor Voltage200V