V131CA32
Varistors 20kA 130V 4700pF
product image
V131CA32 Picture
SeekIC No. : 00706128 Detail
V131CA32: Varistors 20kA 130V 4700pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V131CA32
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 350 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 20 KA
Capacitance : 4700 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Peak Surge Current : 20 KA
Voltage Rating AC : 130 V
Voltage Rating DC : 175 V
Capacitance : 4700 pF
Clamping Voltage : 350 V
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV131CA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge20kA
Package / CaseDisc 32mm
Varistor Voltage200V