V14E385L1T5
Varistors 385Vrms 6kA 360pF 14mm Disc
product image
V14E385L1T5 Picture
SeekIC No. : 00706953 Detail
V14E385L1T5: Varistors 385Vrms 6kA 360pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E385L1T5
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 505 V Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV Capacitance : 360 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 505 V
Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV
Capacitance : 360 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E385L1T5
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts385Vrms
Maximum DC Volts505VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage682V