V151HA32
Varistors 150V 25kA 4000pF 32mm Disc
product image
V151HA32 Picture
SeekIC No. : 00705170 Detail
V151HA32: Varistors 150V 25kA 4000pF 32mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V151HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~75
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V Clamping Voltage : 410 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Surge Energy Rating : 220 J Capacitance : 4000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Surge Energy Rating : 220 J
Capacitance : 4000 pF
Peak Surge Current : 25 KA
Clamping Voltage : 410 V
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV151HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage240V