V15H22-CZ300A06-K
Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,Long Lever,SPDT V-Basic Standard SW
product image
V15H22-CZ300A06-K Picture
SeekIC No. : 002586958 Detail
V15H22-CZ300A06-K: Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,Long Lever,SPDT V-Basic Standard SW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V15H22-CZ300A06-K
NEMA Rating :
Termination Style :
Packaging :
Parameters:
Technical/Catalog InformationV15H22-CZ300A06-K
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Actuator TypeLever, Roller
Operating Force180gf
Switch FunctionOn-Mom
CircuitSPDT
Contact Rating @ Voltage22A @ 250VAC