V175LC10AP
Varistors 175V 700pF
product image
V175LC10AP Picture
SeekIC No. : 00705234 Detail
V175LC10AP: Varistors 175V 700pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LC10AP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 700 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Capacitance : 700 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LC10AP
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage303V