V181DHB34
Varistors DHB Series
product image
V181DHB34 Picture
SeekIC No. : 00703932 Detail
V181DHB34: Varistors DHB Series
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V181DHB34
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 240 V
Voltage Rating AC : 180 V Clamping Voltage : 468 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 6800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 240 V
Diameter : 34 mm
Capacitance : 6800 pF
Voltage Rating AC : 180 V
Clamping Voltage : 468 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV181DHB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts180Vrms
Maximum DC Volts240VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage310V