V181HA40
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V181HA40 Picture
SeekIC No. : 00703539 Detail
V181HA40: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V181HA40
  • Qty
  • 0~87
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 240 V
Voltage Rating AC : 180 V Clamping Voltage : 468 V
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 6800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating DC : 240 V
Capacitance : 6800 pF
Diameter : 40 mm
Voltage Rating AC : 180 V
Clamping Voltage : 468 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV181HA40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts180Vrms
Maximum DC Volts240VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm with Screw Mounting
Varistor Voltage310V