V181HA32
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V181HA32 Picture
SeekIC No. : 00704429 Detail
V181HA32: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V181HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~75
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 240 V
Voltage Rating AC : 180 V Clamping Voltage : 475 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 3200 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating DC : 240 V
Clamping Voltage : 475 V
Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 3200 pF
Diameter : 32 mm
Voltage Rating AC : 180 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV181HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts180Vrms
Maximum DC Volts240VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage310V