V20100R-E3/4W
Schottky (Diodes & Rectifiers) 20 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
product image
V20100R-E3/4W Picture
SeekIC No. : 00189156 Detail
V20100R-E3/4W: Schottky (Diodes & Rectifiers) 20 Amp 100 Volt Single TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20100R-E3/4W
Mfg:
Vishay
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 100 V
Max Surge Current : 120 A Forward Voltage Drop : 0.9 V
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220AB
Packaging : Tube
Description
Forward Continuous Current :
Maximum Reverse Leakage Current :
Maximum Power Dissipation :
Operating Temperature Range :
Configuration :
Recovery Time :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Packaging : Tube
Package / Case : TO-220AB
Peak Reverse Voltage : 100 V
Forward Voltage Drop : 0.9 V
Max Surge Current : 120 A