V20E320L1B7
Varistors 320Vrms 10kA 750pF 20mm Disc
product image
V20E320L1B7 Picture
SeekIC No. : 00706941 Detail
V20E320L1B7: Varistors 320Vrms 10kA 750pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E320L1B7
Quick Details
Voltage Rating DC : 420 V Voltage Rating AC : 320 V
Clamping Voltage : 840 V Capacitance : 750 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Diameter :
Peak Surge Current :
Packaging : Bulk
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 840 V
Capacitance : 750 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E320L1B7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage561V