V20E510L2B7
Varistors 510Vrms 10kA 350pF 20mm Disc
product image
V20E510L2B7 Picture
SeekIC No. : 00707264 Detail
V20E510L2B7: Varistors 510Vrms 10kA 350pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E510L2B7
Quick Details
Voltage Rating DC : 670 V Voltage Rating AC : 510 V
Clamping Voltage : 1.355 KV Capacitance : 350 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Voltage Rating DC : 670 V
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 350 pF
Clamping Voltage : 1.355 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E510L2B7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts670VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage902V