V20E625L3T7
Varistors 625Vrms 10kA 250pF 20mm Disc
product image
V20E625L3T7 Picture
SeekIC No. : 00706273 Detail
V20E625L3T7: Varistors 625Vrms 10kA 250pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E625L3T7
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 825 V Voltage Rating AC : 625 V
Clamping Voltage : 1.65 KV Capacitance : 250 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 250 pF
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 825 V
Voltage Rating AC : 625 V
Clamping Voltage : 1.65 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E625L3T7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts625Vrms
Maximum DC Volts825VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage1100V (1.1kV)