V230LA20CP
Varistors 230V pF
product image
V230LA20CP Picture
SeekIC No. : 00699941 Detail
V230LA20CP: Varistors 230V pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V230LA20CP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 230 V
Voltage Rating AC : 230 V Clamping Voltage : 595 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 6 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Voltage Rating AC : 230 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 595 V
Peak Surge Current : 6 KA
Voltage Rating DC : 230 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV230LA20CP
Maximum AC Volts230Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage324V