V331HB34
Varistors 330V High Energy Industrial
product image
V331HB34 Picture
SeekIC No. : 00703842 Detail
V331HB34: Varistors 330V High Energy Industrial
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V331HB34
  • Qty
  • 0~76
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V Clamping Voltage : 843 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3750 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Capacitance : 3750 pF
Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V
Clamping Voltage : 843 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV331HB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts330Vrms
Maximum DC Volts435VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage570V