V331HA40
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V331HA40 Picture
SeekIC No. : 00703833 Detail
V331HA40: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V331HA40
  • Qty
  • 0~95
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V Clamping Voltage : 843 V
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3750 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Diameter : 40 mm
Capacitance : 3750 pF
Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V
Clamping Voltage : 843 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV331HA40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts330Vrms
Maximum DC Volts435VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm with Screw Mounting
Varistor Voltage570V