V331HA32
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V331HA32 Picture
SeekIC No. : 00703667 Detail
V331HA32: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V331HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V Clamping Voltage : 860 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 1870 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Peak Surge Current : 25 KA
Diameter : 32 mm
Voltage Rating DC : 435 V
Voltage Rating AC : 330 V
Clamping Voltage : 860 V
Capacitance : 1870 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV331HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts330Vrms
Maximum DC Volts435VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage570V