V375A28C600A
Features: • DC input range: 250 - 425V• Input surge withstand: 500V for 100ms• DC output: 28V• Programmable output: 10 to 110%• Regulation: ±0.2% no load to full load• Efficiency: 89%• Maximum operating temperature: 100°C at full load• Power density:...
product image
V375A28C600A Picture
SeekIC No. : 004539774 Detail
V375A28C600A: Features: • DC input range: 250 - 425V• Input surge withstand: 500V for 100ms• DC output: 28V• Programmable output: 10 to 110%• Regulation: ±0.2% no load to full load&#...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V375A28C600A
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• DC input range: 250 - 425V
• Input surge withstand: 500V for 100ms
• DC output: 28V
• Programmable output: 10 to 110%
• Regulation: ±0.2% no load to full load
• Efficiency: 89%
• Maximum operating temperature: 100°C at full load
• Power density: 119W/cubic inch
• Height above board: 0.43 in. (10,9 mm)