V421CA32
Varistors 420V 20kA 1500pF
product image
V421CA32 Picture
SeekIC No. : 00707250 Detail
V421CA32: Varistors 420V 20kA 1500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V421CA32
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V Clamping Voltage : 1.2 KV
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 20 KA
Capacitance : 1500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Capacitance : 1500 pF
Peak Surge Current : 20 KA
Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V
Clamping Voltage : 1.2 KV
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV421CA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm
Varistor Voltage680V