V421HA32
Varistors 420V 25kA 1500pF
product image
V421HA32 Picture
SeekIC No. : 00705225 Detail
V421HA32: Varistors 420V 25kA 1500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V421HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V Clamping Voltage : 1.12 KV
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Surge Energy Rating : 400 J Capacitance : 1500 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Capacitance : 1500 pF
Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V
Clamping Voltage : 1.12 KV
Peak Surge Current : 25 KA
Surge Energy Rating : 400 J
Diameter : 32 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV421HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage680V