V421HB34
Varistors 420V 40kA 3000pF
product image
V421HB34 Picture
SeekIC No. : 00701792 Detail
V421HB34: Varistors 420V 40kA 3000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V421HB34
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V Clamping Voltage : 1.13 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 560 V
Voltage Rating AC : 420 V
Clamping Voltage : 1.13 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV421HB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage680V