V441DHB34
Varistors DHB Series
product image
V441DHB34 Picture
SeekIC No. : 00704867 Detail
V441DHB34: Varistors DHB Series
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V441DHB34
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 585 V
Voltage Rating AC : 440 V Clamping Voltage : 1.147 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 2900 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Capacitance : 2900 pF
Voltage Rating DC : 585 V
Voltage Rating AC : 440 V
Clamping Voltage : 1.147 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV441DHB34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts440Vrms
Maximum DC Volts585VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage759V