V441HB34
HB VARISTOR 34MM
product image
V441HB34 Picture
SeekIC No. : 003005303 Detail
V441HB34: HB VARISTOR 34MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V441HB34
Quick Details
Series: HB34 Logic Family : 74V
Manufacturer: Littelfuse Inc Varistor Voltage: 691V
Current-Surge: 40kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 440VAC Maximum DC Volts: 587VDC
Energy: 620J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Maximum AC Volts: 440VAC
Series: HB34
Current-Surge: 40kA
Package / Case: Square 34mm, Formed Tabs
Varistor Voltage: 691V
Maximum DC Volts: 587VDC