V460LA10P
Varistors 460V 45pF
product image
V460LA10P Picture
SeekIC No. : 00704172 Detail
V460LA10P: Varistors 460V 45pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V460LA10P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating AC : 460 V
Diameter : 14 mm Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating DC :
Clamping Voltage :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 460 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV460LA10P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts460Vrms
Maximum DC Volts615VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage825V