V460LA20AP
RADIAL VARISTOR 14MM
product image
V460LA20AP Picture
SeekIC No. : 003006979 Detail
V460LA20AP: RADIAL VARISTOR 14MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V460LA20AP
Quick Details
Series: LA Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 790V Current-Surge: 4.5kA
Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4 Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 460VAC Maximum DC Volts: 615VDC
Energy: 100J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 14mm
Current-Surge: 4.5kA
Series: LA
Energy: 100J
Varistor Voltage: 790V
Maximum AC Volts: 460VAC
Maximum DC Volts: 615VDC