V480LA80BP
Varistors 480V 550pF
product image
V480LA80BP Picture
SeekIC No. : 00700221 Detail
V480LA80BP: Varistors 480V 550pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V480LA80BP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.16 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 180 J Capacitance : 550 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 1.16 KV
Capacitance : 550 pF
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 640 V
Surge Energy Rating : 180 J
Voltage Rating AC : 480 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV480LA80BP
Maximum AC Volts480Vrms
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage825V