V480LC80B
Varistors 480V 550pF
product image
V480LC80B Picture
SeekIC No. : 00703697 Detail
V480LC80B: Varistors 480V 550pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V480LC80B
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.16 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 550 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 1.16 KV
Capacitance : 550 pF
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV480LC80B
Maximum AC Volts480Vrms
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage825V