V480LTX80B
Varistors 480V Hi-Rel
product image
V480LTX80B Picture
SeekIC No. : 00699919 Detail
V480LTX80B: Varistors 480V Hi-Rel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V480LTX80B
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 640 V Voltage Rating AC : 480 V
Clamping Voltage : 1.16 KV Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 550 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.16 KV
Capacitance : 550 pF
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV480LTX80B
Maximum AC Volts480Vrms
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage825V