V510LA40A
Varistors 250pF
product image
V510LA40A Picture
SeekIC No. : 00705545 Detail
V510LA40A: Varistors 250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LA40A
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.35 KV
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Surge Energy Rating : 110 J Capacitance : 250 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Capacitance : 250 pF
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 510 V
Surge Energy Rating : 110 J
Voltage Rating DC : 675 V
Clamping Voltage : 1.35 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510LA40A
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage910V