V510LA80C
Varistors 500pF
product image
V510LA80C Picture
SeekIC No. : 00704261 Detail
V510LA80C: Varistors 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LA80C
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 910 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.35 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 9 KA
Capacitance : 500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 500 pF
Voltage Rating DC : 910 V
Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 9 KA
Clamping Voltage : 1.35 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510LA80C
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage910V