V510LA80CP
Varistors 500pF
product image
V510LA80CP Picture
SeekIC No. : 00703783 Detail
V510LA80CP: Varistors 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LA80CP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 510 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.35 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 9 KA
Capacitance : 500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 510 V
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 500 pF
Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 9 KA
Clamping Voltage : 1.35 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510LA80CP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage735V