V510LS40AP
Varistors 250pF
product image
V510LS40AP Picture
SeekIC No. : 00703746 Detail
V510LS40AP: Varistors 250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LS40AP
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.35 KV
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 250 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 250 pF
Packaging : Reel
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 510 V
Voltage Rating DC : 675 V
Clamping Voltage : 1.35 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510LS40AP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage910V