V510LS80BP
Varistors 500pF
product image
V510LS80BP Picture
SeekIC No. : 00705006 Detail
V510LS80BP: Varistors 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LS80BP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.28 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 500 pF
Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 675 V
Clamping Voltage : 1.28 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510LS80BP
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage860V