V510PA80A
Varistors Base Mount 820V 500pF
product image
V510PA80A Picture
SeekIC No. : 00707603 Detail
V510PA80A: Varistors Base Mount 820V 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510PA80A
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.41 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : Screw Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Packaging : Bulk
Product : MOV
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 500 pF
Diameter : 20 mm
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 675 V
Mounting : Screw
Clamping Voltage : 1.41 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510PA80A
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseChassis Mount
Varistor Voltage820V