V510PA80C
Varistors Base Mount 820V 500pF
product image
V510PA80C Picture
SeekIC No. : 00707531 Detail
V510PA80C: Varistors Base Mount 820V 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510PA80C
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.28 KV
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 190 J Capacitance : 500 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : Screw
Product : MOV
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 500 pF
Diameter : 20 mm
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 675 V
Mounting : Screw
Surge Energy Rating : 190 J
Clamping Voltage : 1.28 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510PA80C
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseChassis Mount
Varistor Voltage820V