V550LA40CP
RADIAL VARISTOR 14MM
product image
V550LA40CP Picture
SeekIC No. : 003005185 Detail
V550LA40CP: RADIAL VARISTOR 14MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V550LA40CP
Quick Details
Series: C-III Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 970V Current-Surge: 5kA
Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4 Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 550VAC Maximum DC Volts: -
Energy: 210J
Description
Number of Circuits: 1
Maximum DC Volts: -
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 14mm
Maximum AC Volts: 550VAC
Series: C-III
Current-Surge: 5kA
Varistor Voltage: 970V