V550LA10CP
RADIAL VARISTOR 10MM
product image
V550LA10CP Picture
SeekIC No. : 003005184 Detail
V550LA10CP: RADIAL VARISTOR 10MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V550LA10CP
Quick Details
Series: C-III Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 970V Current-Surge: 3kA
Propagation Delay Time : 8 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 550VAC Maximum DC Volts: -
Energy: 98J
Description
Number of Circuits: 1
Maximum DC Volts: -
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 10mm
Maximum AC Volts: 550VAC
Series: C-III
Energy: 98J
Varistor Voltage: 970V