V5.5MLA0603NH
Varistors 5.5V 30A 760pF
product image
V5.5MLA0603NH Picture
SeekIC No. : 00700390 Detail
V5.5MLA0603NH: Varistors 5.5V 30A 760pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0603NH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Voltage Rating AC : 4 V Clamping Voltage : 17.5 V
Peak Surge Current : 30 A Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 760 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Peak Surge Current : 30 A
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.1 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Voltage Rating AC : 4 V
Clamping Voltage : 17.5 V
Capacitance : 760 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0603NH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage9.3V