V5.5MLA0805LH
Varistors 5.5V 40A 990pF
product image
V5.5MLA0805LH Picture
SeekIC No. : 00700396 Detail
V5.5MLA0805LH: Varistors 5.5V 40A 990pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0805LH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 990 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 990 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0805LH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage9.3V