V5.5MLA0805LNT
Varistors 5.5V 40A 990pF
product image
V5.5MLA0805LNT Picture
SeekIC No. : 00703555 Detail
V5.5MLA0805LNT: Varistors 5.5V 40A 990pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0805LNT
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 990 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Surge Energy Rating :
Mounting :
Product : MLV
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 990 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0805LNT
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage9.3V