V5.5MLN41206WH
Varistors 150A 4500pF
product image
V5.5MLN41206WH Picture
SeekIC No. : 00700163 Detail
V5.5MLN41206WH: Varistors 150A 4500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLN41206WH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Clamping Voltage : 15.5 V Peak Surge Current : 30 A
Capacitance : 520 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Product : MLV
Peak Surge Current : 30 A
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 520 pF
Clamping Voltage : 15.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLN41206WH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge30A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage10.8V