V751NA34
Varistors 1200V 40kA 1800pF
product image
V751NA34 Picture
SeekIC No. : 00705518 Detail
V751NA34: Varistors 1200V 40kA 1800pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V751NA34
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 970 V
Voltage Rating AC : 750 V Clamping Voltage : 2 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 1800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Diameter : 34 mm
Capacitance : 1800 pF
Voltage Rating DC : 970 V
Voltage Rating AC : 750 V
Clamping Voltage : 2 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV751NA34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts750VAC
Maximum DC Volts970VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage1200V (1.2kV)